Wellbeing - znaczenie pojęcia i zastosowanie
Czym jest słowo wellbeing i czy warto korzystać z takiego rozwiązania? Sprawdź!
2021-11-09, 13:52

Koronawirus w ostatnim czasie wywołał wiele ogromnych zmian w społeczeństwie, a przede wszystkim na tle zawodowym. Wiele firm musiało pomóc pracownikom w pracy zdalnej, dostosować się do sytuacji i przetrwać. Ogromnej wagi nabrał również komfort fizyczny i psychiczny osób, które musiały w domu pracować, dbać o dzieci, dzwonić i żyć, bez możliwości wychodzenia z domu. Wiele z tych osób miało poczucie braku równowagi, co za skutkowało spadkiem aktywności, efektywności, a co gorsza samopoczuciem. Zainteresuj się zatem wellbeing - ale co to jest w zasadzie?

Wellbeing - co to jest i jakie ma znaczenie?

Wellbeing to po przetłumaczeniu z języka angielskiego słowo dobrostan. Polega on na tym, że w danej sytuacji czujemy harmonię między komfortem fizycznym i psychicznym, które są na odpowiednim poziomie. To ten sam moment, kiedy nie czujemy się przeciążeni pracą czy stresem. Wtedy nasz potencjał jest najwyższy, a co za tym idzie, satysfakcja również jest na bardzo wysokim poziomie. Właśnie w takim staje czujemy się wartościowi zarówno na tle zawodowym, jak i prywatnym.

O co warto zadbać?

Pojęcie wellbeing mówi, że trzeba dbać o wiele elementów, sfer w każdym dniu. Są to: pozytywne emocje, zaangażowanie, relacje, poczucie sensu oraz osiągnięcia. To właśnie dzięki nim będziemy wstanie odczuwać równowagę i szczęście.

KONTAKT / AUTOR
Enterprise Advisors
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.